Bezpieczeństwo sieci i danych

Bezpieczeństwo sieci teleinformatycznej

Bez skutecznego zabezpieczenia sieci teleinformatycznej i urządzeń w niej pracujących, każdy przedsiębiorca korzystający z technologii informacyjnych może spodziewać się problemów wynikających z wszelkiego rodzaju ataków na jego sieć (zarówno od strony globalnej sieci internet jak i od strony własnej sieci lokalnej), z błędów popełnianych przez pracowników (często korzystających z własnych zawirusowanych nośników danych podłączanych do komputerów pracujących w sieci), z błędów administratora sieci. Jak wiadomo nie ma zabezpieczeń gwarantujących 100% bezpieczeństwa, ale poprzez instalację odpowiednich urządzeń, stosowną ich konfigurację, zainstalowanie zaawansowanego oprogramowania klasy AV oraz wdrożenie dobrze przygotowanej polityki bezpieczeństwa w firmie, można do minimum zniwelować ryzyko włamania do sieci.

W wykonywanych przez nas projektach zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie sieci i stosujemy możliwie najlepsze rozwiązania bezpieczeństwa, adekwatnie do planowanych środków inwestycyjnych. Przeprowadzamy analizę ryzyka wynikającego z korzystania z komputerów, sieci komputerowych, transmisji danych do odległych lokalizacji, itp..

Bezpieczeństwo danych

Zabezpieczenie danych gromadzonych w firmie jest jednym z najważniejszych procesów współczesnego przedsiębiorstwa. Za ochronę danych powinien być odpowiedzialny każdy pracownik, jednak najważniejszymi elementami tego procesu są: właściwa budowa i konfiguracja sieci teleinformatycznej, sprawne zarządzanie siecią, przygotowanie i wdrożenie prawidłowej polityki bezpieczeństwa w firmie, stosowne szkolenia pracowników, przemyślane inwestycje w infrastrukturę teleinformatyczną, w tym w urządzenia i oprogramowanie zabezpieczające, odpowiednie archiwizowanie i bezpieczne przechowywanie danych.

Jako firma świadcząca usługi IT jesteśmy mocno ukierunkowani na bezpieczeństwo danych i na każdym etapie pracy z sieciami oraz z danymi mamy na uwadze możliwie najlepsze ich zabezpieczenie przed utratą lub uszkodzeniem. Przygotowane przez nas polityki bezpieczeństwa i instrukcje zarządzania systemami informatycznymi szczegółowo i jasno określają metody zabezpieczania danych na każdym poziomie funkcjonowania sieci, począwszy od pracownika i jego komputera (stacji roboczej), poprzez oprogramowanie klasy AV wykorzystujące sztuczną inteligencję, skończywszy na zaawansowanych urządzeniach brzegowych chroniących przed atakami z zewnątrz.

Systemy AV

Jako autoryzowany dystrybutor systemów antywirusowych ESET i Bitdefender prowadzimy ciągłą sprzedaż i wdrożenia tych systemów. Dobieramy oprogramowanie antywirusowe do potrzeb Klienta. Wdrażane przez nas systemy AV skutecznie chronią komputery i sieci teleinformatyczne przed atakami oraz wirusami. Dostęp do serwisów bankowości internetowej oraz transakcje bankowości elektronicznej chronione są przed kradzieżą danych, nieautoryzowanym dostępem do konta bankowego.