Aktualności

Okresowa konserwacja sieci

W okresie wakacyjnym w dniach od 10.07.2019 r. do 10.08.2019 r. przeprowadzamy okresowe konserwacje sieci teleinformatycznych. Wszystkich klientów prosimy o przygotowanie i udostępnienie pomieszczeń oraz ustalenie dogodnego terminu na przeprowadzenie prac konserwacyjnych.

Okresowe sprawdzenie zgodności przetwarzania danych z prawem

Zgodnie z planami sprawdzeń na rok 2019 w okresie wakacyjnym dokonujemy u naszych klientów weryfikacji, czy dane przetwarzane są zgodnie z prawem. Weryfikacji podlegają między innymi procedury postępowania z danymi oraz zabezpieczenia systemów informatycznych i kopii danych. Wszystkich klientów poinformujemy o terminach realizacji zadania.

Barracuda NextGen Firewall X

W ostatnim czasie wprowadziliśmy do sprzedaży zaawansowane urządzenia klasy UTM, skutecznie chroniące sieci teleinformatyczne. Poniżej opis jednego z takich urządzeń. 

Barracuda Firewall to kontrola aplikacji i dostępu użytkowników w prostym i przystępnym cenowo rozwiązaniu. Skuteczniejszy niż tradycyjne zapory sprzętowe i rozwiązania klasy UTM produkt integruje zaporę nowej generacji ze skalowalną ochroną treści (przechowywanej w chmurze). Podczas gdy samo rozwiązanie jest zoptymalizowane pod kątem takich zadań jak przesyłanie pakietów, routing, kontrola aplikacji, IPS, usługi DNS/DHCP czy łącza VPN, to chmura odciąża procesor zapory ze skanowania antywirusowego, filtrowania zawartości i raportowania.

Barracuda Firewall to kompletne rozwiązanie bez opłat per-użytkownik, per-moduł czy dodatkowo płatnych licencji VPN upraszczające inwestycję w firmowe bezpieczeństwo IT. Konstrukcja zapory integruje najlepsze w swojej klasie skalowalne rozwiązania bezpieczeństwa. Ochrona sieci, aplikacji webowych i bezpieczny zdalny dostęp mogą być centralnie zarządzane dla zwiększenia przejrzystości i kontroli nad poszczególnymi modułami ochrony. Dzięki intuicyjnemu webowemu interfejsowi, bezpłatnemu centralnemu zarządzaniu w Barracuda Cloud Control i przystępnej cenie Barracuda Firewall to idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Najważniejsze funkcje:

Widoczność i kontrola aplikacji

Barracuda Firewall analizuje ruch sieciowy aż do warstwy siódmej z naciskiem na zaawansowaną identyfikację aplikacji i ruchu sieciowego. Korzystając z bazy ponad 1200 aplikacji administrator może zdefiniować, które aplikacje zostaną przepuszczone, a które zablokowane. Może również wykorzystać granularne polityki kontroli specyficznych funkcji aplikacji ograniczając np. rozmowy audio poprzez Skype. Sygnatury monitorowanych aplikacji są dynamicznie odświeżane tak, by wprowadzone polityki bezpieczeństwa były cały czas aktualne.

Aktywne połączenia i kontrola w czasie rzeczywistym

Przemyślany interfejs umożliwia przejrzysty ogląd wszystkich połączeń firmowej sieci oraz ich kontrolę w czasie rzeczywistym. Kiedy obciążające sieć aplikacje wpływają negatywnie na krytyczne dla biznesu aktywności (np. wideokonferencje, czy połączenia VoIP) administrator może w jednej chwili udrożnić łącze zatrzymując wybraną aplikację lub zmniejszając przepustowość przyznanego jej łącza.

Wykrywanie i ochrona przed intruzami (IPS)

System IPS zastosowany w Barracuda Firewall wzmacnia sieciowe bezpieczeństwo oferując kompleksową ochronę w czasie rzeczywistym przed tysiącami sieciowych zagrożeń, podatności, exploitów oraz luk w systemach operacyjnych, aplikacjach i bazach danych. Barracuda Firewall może identyfikować i blokować zaawansowane próby uniknięcia lub zmylenia zabezpieczeń używane przez atakujących do zmylenia tradycyjnych systemów ochrony przed intruzami. Wykorzystuje do tego takie funkcje jak segmentacja strumienia danych, ochrona przed anomaliami pakietu, ochrona przed TCP split handshake, defragmentacja IP I RPC, ochrona przed FTP evasion oraz dekodowanie URL i HTML. Elementem subskrypcji Barracuda Energize Updates są regularne automatyczne aktualizacje sygnatur wszelkich możliwych zagrożeń, dzięki którym Barracuda Firewall zawsze jest przygotowany do odparcia najnowszych ataków.

Dlaczego Barracuda NextGen Firewall X ?

Kontroluj wykorzystanie aplikacji

Zapewnij odpowiednią przepustowość łącza krytycznym aplikacjom biznesowym. Obszerna biblioteka ponad 1200 predefiniowanych aplikacji i selektywne reguły dostępności łącza per-użytkownik i per-przedział czasowy ułatwia kontrolę aplikacji w czasie rzeczywistym i gwarantuje optymalny dostęp dla kluczowych usług.

Centralne zarządzanie rozproszonymi lokalizacjami

Podglądaj aktywność użytkowników korzystając z ponad 50 szczegółowych raportów. Granularna kontrola nad sieciową aktywnością użytkowników umożliwia m.in. transparentne kierowanie żądań sieciowego dostępu do hostowanej w chmurze usługi Web Security Service, gdzie dodatkowe polityki filtrowania dla użytkowników i grup można skonfigurować wedle 95 kategorii sprawdzanej treści.

Bezpieczeństwo sieci skalowalne w chmurze

Blokuj malware nim dotrze do twojej sieci korzystając ze zintegrowanej technologii bezpieczeństwa opartej na chmurze. Hostowana w chmurze usługa skanowania sieci w Barracuda Firewall eliminuje redukcję wydajności tradycyjnych UTM-ów podczas skanowania antywirusowego. Aktualizacje w czasie rzeczywistym zapewniają pełną ochronę przed najnowszymi zagrożeniami.

Uprość sobie IT

Zarządzaj kompletnym rozwiązaniem bezpieczeństwa dzięki wygodnemu centralnemu zarządzaniu w chmurze Barracudy. Wprowadzaj nowe polityki i zmiany konfiguracyjne w kilka minut. Wreszcie chroń firmową sieć i treść, zapewniaj bezpieczną łączność i optymalizację ruchu zastępując osobne dedykowane komponenty sieciowej infrastruktury jednym, intuicyjnym i przystępnym cenowo rozwiązaniem.

Ochrona przed przerwami w sieci

Zapewnij niezakłóconą pracę sieci dzięki automatycznemu link balancingowi nawet, gdy podstawowe łącze internetowe zawiedzie, a dzięki opcjonalnemu Barracuda UMTS 3G Modem będziesz podłączony do sieci nawet podczas dłuższych awarii.

Bezpiecznie połączenie ze zdalnymi użytkownikami i lokalizacjami firmy

Z łatwością łącz zdalne lokalizacje i pracowników zdalnych za pomocą SSL VPN oraz VPN site-to-site i client-to-site bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo Barracuda Network Access VPN Client razem z Barracuda Firewall oferuje bezpieczeństwo i niezachwianą łączność niezależnie od miejsca połączenia.

Ważne dla wszystkich użytkowników kas i drukarek fiskalnych

Od 1 maja 2019 r. obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące m.innymi nowych obowiązków nałożonych zarówno na serwis kas,jak i na użytkowników kas fiskalnych

W załączeniu skrót przepisów zawartych w

1. MF Poz. 675 USTAWA z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług
2. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących
3. Oświadczenie kasjera

W związku z koniecznością przeprogramowania w terminie do 31-07-2019 r stawek vat we wszystkich kasach fiskalnych, proszę w razie potrzeby kontaktować się ze „swoimi„ serwisantami

Podatnicy używający 5% stawki vat i zwolnieni z vat muszą również przeprogramować bazę towarową w swoich kasach fiskalnych,

W kasach i drukarkach fiskalnych współpracujących z komputerem należy tę czynność zsynchronizować z programem magazynowym,

Letnia promocja 2018

Jak co roku w okresie od 21 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. proponujemy wszystkim nowym klientom 10 % zniżki na wszystkie nasze usługi,  5% zniżki na sprzedawane przez nas oprogramowanie i 3% zniżki na wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia.